Soopeli

Black Sara's Bernard

FI59788/12 s. 14.11.2012 KoiraNet

Twilight Moon Larger Than Life

FI56939/09 s. 28.10.2009 KoiraNet

  • Omistaja: Tiia Rajaniemi, Vainionkuja 1 a 5, 37200 Siuro
  • Puh. 040734 6203, sähköposti tiiarajaniemi10@gmail.com
  • Kotisivu: http://www.kenneltwilightmoon.com/
  • Lisätiedot: DM N/N, MDR1 +/-. Jalostustarkastettu.

Carnoustie's Carry On

FI18241/13 s. 25.01.2013 KoiraNet

  • Omistaja: Susanne Roos, Bennasvägen 126, 68600 Jakobstad
  • Puh. 0407612801, sähköposti susanne.roos@multi.fi
  • Kotisivu: http://www.multi.fi/carnousties_collies
  • Lisätiedot: DM N/N, hyperuricosuria N/N, rcd2-PRA N/N, Cea/Cea, MDR -/-. Laboklin verikokeella.

Irokon See The Light

FI19324/13 s. 14.02.2013 KoiraNet

  • Omistaja: Sarianna Saarenheimo, Kesäyönkatu 1 E 17, 80140 Joensuu
  • Puh. +358 50 4032165, sähköposti sarianna.saarenheimo@gmail.com
  • Lisätiedot: DM/DM

Downmoore Dark 'N' Dusty

FIN16153/06 s. 11.02.2006 KoiraNet

  • Omistaja: Mari Palgi, Ääresalu tee 23, Türisalu, Harku Vald, 76706 Harjumaa
  • Puh. +372629232, sähköposti mpalgi@me.com
  • Kotisivu: http://www.dolmaris.net

Black Elles Midas Touch

FI16325/14 s. 22.01.2015 KoiraNet

  • Omistaja: Merja Kettunen, Mannentie 7 as 5, 43440 Pylkönmäki ja Jani Kallionsivu
  • Puh: +358 40 968 6553, sähköposti: merja.kettunen2@gmail.com
  • Kotisivut: http://cocofell.webnode.fi/
  • Lisätiedot: MDR1 +/+ terve, M +/- kantaja, EA +/- kantaja. Kuvat Riitta Kekkonen.

Glenoak Enlightened

FI41960/17 s. 29.06.2015 KoiraNet

  • Omistaja: Kiira Käyhkö, Kissanmaankatu 18 A 5, 33530 Tampere
  • Sähköposti: kiira.kayhko@gmail.com
  • Kotisivu: http://pehkonelamaa.blogspot.fi
  • Lisätiedot: MDR1 +/-, DM +/+, LTV1, VA0, SP0

Millake's Daithi Fighter

FI49166/14 s. 07.09.2014 KoiraNet

  • Omistaja: Elina Laitinen, Anjalankatu 8, 18130 Heinola
  • Sähköposti: elina.r.laitinen@luukku.com
  • Lisätiedot: DM (edta/Laboklin): N/DM. http://www.millakes.com/kasvatit_pelurit_2014.htm#Ricky

Chiking I'm Speedy Boy

FI43946/14 s. 18.6.2014 KoiraNet

Twilight Moon Openly Outstanding

FI23352/15, s. 20.3.2015 KoiraNet

  • Omistaja: Sirpa Mustaniemi, Taavinharju 16 C 5 , 02180 Espoo
  • Puh. 0505216162, sähköposti: sirpa.mustaniemi@elisanet.fi
  • Lisätiedot: SCY:n epävirallinen paimennustaipumuskoe 12.6.2017: K4-T3-H3-Y3: pisteet 3,33

Lassie Line Counting Stars

FI21534/17 s. 6.3.2017 KoiraNet

  • Omistaja: Anna-Mari Johanna Toikka, Sjövikintie 28, 02440 Luoma
  • Puh. 0407792162, sähköposti: Anna-mari.toikka@outlook.com

Maple Yard Liam

FI29671/14 s. 25.4.2014 KoiraNet

  • Omistaja: Evie Rekola, Kivi tänav 25, korter 20, 51008 Tartu
  • Puh. 0407773861, sähköposti: evie.rekola@gmail.com
  • Kotisivu: http://www.pehko.net/blog