Tapahtumauutiset

SCY TOKO Rotumestaruudet 2017

  • 12.09.2017
  • Julkaisija : Kirsi Auranen
  • Kommentit: 0

Collieiden tokon rotumestaruus ja joukkuekilpailu 2.9.2017 Oulu, Virpiniemi


Kokeeseen osallistui 9 sileäkarvaista ja 8 pitkäkarvaista collieta, sekä 9 muun rotuista.

Tuomarina toimi Heli Kelhälä, liikkeenohjaajana Pia Alatorvinen.

koepäivän aamu oli sumuinen, mutta kirkastui iltapäivää kohti. Järjestäjänä toimi SCY-Pohjois-Suomen alaosasto.

ANNINA ESKOLAN KUVIA TAPAHTUMASTA


Tulokset:


ALOKASLUOKKA


1.IROKON JUST YOU WAIT narttu pitkäkarvainen collie Kuosmanen Katja 195,5 p 1-tulos KP
2. KOIRUUKSIEN PIMU ON PETO narttu sileäkarvainen collie Rask Anni 193,5 p 1-tulos KP
3. DREILÄNDERECK'SAAMULLA uros muun rotuinen Isohätälä Satu 187 p 1-tulos KP
4.RUFFENUFF TWENTY FOUR SEVEN uros pitkäkarvainen collie Kangas Erkki 176,5 1-tulos
5.NUUSKAKAIRAN MARIE ANTOINETTE narttu sileäkarvainen collie Vanhatalo Tiina 164,5p 1-tulos
6. ACTING TOP LASS narttu sileäkarvainen collie Ylitalo Tiina 164 p 1-tulos
7.PAINT IT BLACK TO AJAWIXEN'S BRYVILSAR narttu tsekinpaimenkoira Kallio Nina 158,5 2-tulos
8. KANGASVUOKON GISELLE narttu sileäkarvainen collie Heusala Saara 154,5 2-tulos
9.RUFFENUFF POETRY IN MOTION narttu pitkäkarvainen collie Tammela Heini 154 p 2-tulos
10. KANGASVUOKON AMETISTI narttu sileäkarvainen collie Kaveri Heljä 127,5 3-tulos
11.WINDY FOREST'S WANT TO BE A HIT uros pitkäkarvainen collie Vähäkuopus Suvi 100 p 3-tulos


AVOINLUOKKA


1. NUUSKAKAIRAN SAMMA PÅ SVENSKA uros sileäkarvainen collie Malkamäki Anni 291,5 p KP
2. NUUSKAKAIRAN NEFERTITI narttu sileäkarvainen collie Isonikkilä Merja 249 2-tulos
3. KOIRUUKSIEN TIM-ANTTI uros sileäkarvainen collie Rask Anni 225,5 2-tulos
4. KASSU uros muun rotuinen Reis Jaana 206,5 3-tulos
5. SHARLEIS VELVETY VIOLET narttu sileäkarvainen collie Järventausta Marjo 204 3-tulos
6. TANYSKAN DUKE OF HAZZARD uros pitkäkarvainen collie Kuhmonen Tiina 202 3-tulos
7. HOVIHAUKUN MISTER BLACK uros pitkäkarvainen collie Kangas Erkki 199,5 3-tulos
8. FLAMEFIELD'S HUNTER'S MOON uros punainen irlanninsetteri I sohätälä Satu 115,5

VOITTAJALUOKKA

1. KISMANIA TURBULENCE uros bordercollie Eriksson Johanna 233p 2-tulos
IROKON QUARTZ narttu pitkäkarvainen collie Saarenheimo Sarianna 187 p
NUUSKAKAIRAN CAHPE AROSA narttu sileäkarvainen collie Vanhatalo Tiina 164,5 p
EVERGREY'S ORFA narttu saksanpaimenkoira ALHAINEN SARI hylätty


ERIKOISVOITTAJALUOKKA


1. GHOSTEYE'S ICE SPLASH uros australianpaimenkoira Karjalainen Eeva 200,5 p 3-tulos
2. SIDEWILD XMAS RUDOLPH uros labradorinnoutaja Mönttinen Oona 196 p 3-tulos
3. TIMONAN XOTIC XORRO uros pitkäkarvainen collie Pesonen Kaarina 164,5 p

Alaosastojen välisen joukkuekilpailun tulokset


1.Pohjois-Suomen alaosasto 740 p.
NUUSKAKAIRAN SAMMA PÅ SVENSKA, uros, sileäkarvainen collie, Malkamäki Anni AVO 1-tulos 291,5 p KP
NUUSKAKAIRAN NEFERTITI narttu sileäkarvainen collie Isonikkilä Merja 249 AVO 2-tulos
HOVIHAUKUN MISTER BLACK uros pitkäkarvainen collie Kangas Erkki 199,5 p AVO 3-tulos

2. Savo-Karjalan alaosasto 614,5 p
KOIRUUKSIEN TIM-ANTTI uros sileäkarvainen collie Rask Anni 225,5 AVO 2-tulos
IROKON JUST YOU WAIT narttu pitkäkarvainen collie Kuosmanen Katja 195,5 p ALO 1-tulos KP
KOIRUUKSIEN PIMU ON PETO narttu sileäkarvainen collie Rask Anni 193,5 p ALO 1-tulos KP


3.Keski-Suomen alaosasto 366 p
TANYSKAN DUKE OF HAZZARD uros pitkäkarvainen collie Kuhmonen Tiina 202 AVO 3-tulos
ACTING TOP LASS narttu sileäkarvainen collie Ylitalo Tiina 164 p ALO 1-tulos


4.Pirkanmaa 204
SHARLEIS VELVETY VIOLET narttu sileäkarvainen collie Järventausta Marjo 204 3-tulos