Colliekilpailu 2000
TULOKSET:

VUODEN AGILITYCOLLIE:

Pitkäkarvainen Uros:
1. Susetten Rockman om. Pia Soronen, Oulu
2. Hofflane's Texas Express om. Sirja Dimitroff, Oulu

Pitkäkarvainen Narttu:
1. Cikitita Veni Vidi Vici om. Eija Leino, Orvokki Lämsä ja Johanna Ylikorpi, Oulu
2. Daybeach's Diamond In Blue om. Arja Karhu, Kajaani

Lyhytkarvainen Narttu:
1. Cinnaberry's Nosy Nina om. Anne Tähtinen, Kotka ja Tiina Puikko, Rovaniemi

Vuoden Agilitycollie: Susetten Rockman

TOKOCOLLIE:

Pitkäkarvainen Narttu:
1. Nuuskakairan Emmi Esmeralda om. Merja Isonikkilä, Lautiosaari

Lyhytkarvainen Uros:
1. Zaradi's Thunder Storm om. Susanna Tervonen, Ii
2. Cinnaberry's Calling Earth om. Sari Tiikkaja, Oulu

Vuoden Tokocollie: Nuuskakairan Emmi Esmeralda

PK-COLLIE:

Pitkäkarvainen Uros:
1. Hofflane's Texas Express om. Sirja Dimitroff, Oulu

Vuoden PK-collie: Hofflane's Texas Express

NÄYTTELYCOLLIE:

Pitkäkarvainen Uros:
1. Misty Island Unicorn om. Marko Kurttila, Kuivaniemi
2. Sandcastle's Pulp Fiction om. Nonna Manne, Rovaniemi
3. Carnoustie's Will Do Impact om. Marko Kurttila, Kuivaniemi

Pitkäkarvainen Narttu:
1. Steadwyn Dawn Of Love om. Kaarina Pesonen, Nivala
2. Sandcastle's Unique Harmony om. Ilona Kivelä, Pyhäsalmi
3. Downmoore Fatal Love om. Kaarina Pesonen, Nivala

Lyhytkarvainen Uros:
1. Zaradi's Thunder Storm om. Susanna Tervonen, Ii
2. Cinnaberry's Calling Earth om. Sari Tiikkaja, Oulu

Lyhytkarvainen Narttu:
1. Black Elles All For Magic om. Ari Pikkarainen ja Merja Haataja, Kuluntalahti

Vuoden Näyttelycollie: Sreadwyn Dawn of Love

VUODEN NÄYTTELYPENTU:
cpku Carnoustie's Will Do Impact om. Marko Kurttila, Kuivaniemi

VUODEN NÄYTTELYVETERAANI:
cpkn Running Bear Celebration om. Teija Ukkola, Jääli

KIERTOPALKINNOT:
Aamuvirkun pytty parhaasta pk collien luonnetestituloksesta:
Alitbeana Belinda

Vuoden Tokotulokas:
cpkn Nuuskakairan Emmi Esmeralda om. Merja Isonikkilä, Lautiosaari

VALIOPALKINNOT:
Sandcastle's Unique Sign om. Ilona Kivelä, Pyhäsalmi
Futuremix Spinelli om. Anne Haapakoski
Zaradi's Thunder Storm om. Susanna Tervonen
Susetten Quuman om. Anne Myllyoja

HARRASTEMERKIT:
Riikka Maijanen, Oulu
Anne Haapakoski, Rantsila
Mirkka Pietiläinen, Oulu
Satu Hukkanen, Oulu
Sirpa Hietala, Rovaniemi

Aktiivinen harrastaja 2000:
Sirja Dimitroff, Oulu