Colliekilpailu 2002
TULOKSET:

VUODEN AGILITYCOLLIE:

Pitkäkarvainen Uros:
1. Sinisilkin Oiva Otonpoika om. Lea Kela, Kajaani
2. Hofflane's Texas Express om. Sirja Dimitroff, Oulu
3. Purple Pearl's Heart Throb om. Sirja Dimitroff, Oulu

Pitkäkarvainen Narttu:
1. Sandcastle's RG Fantasy om. Satu Hukkanen, Haapavesi

Lyhytkarvainen Narttu:
1.(jaettu) Bell Pepper's Chansonnette om. Henna Koistinen ja Arsi Liimatta, Oulu
1.(jaettu) Dalimattas Just A Smile om. Riikka Maijanen, Oulu

Vuoden Agilitycollie: Sinisilkin Oiva Otonpoika

TOKOCOLLIE:

Pitkäkarvainen Uros:
1. Purple Pearl's Heart Throb om. Sirja Dimitroff, Oulu

Vuoden Tokocollie: Purple Pearl's Heart Throb

PK-COLLIE:

Pitkäkarvainen Uros:
1. Hofflane's Texas Express om. Sirja Dimitroff, Oulu
2. Purple Pearl's Heart Throb om. Sirja Dimitroff, Oulu

Vuoden PK-collie: Hofflane's Texas Express

NÄYTTELYCOLLIE:

Pitkäkarvainen Uros:
1. Downmoore Above The Law om.Kaarina Pesonen, Nivala
2. Santerin Cherokee om. Mirja Heinikoski, Yli-Ii
3. Golden Mist Fellow Feeling om. Marika ja Miikael Koivisto,Saarenkylä
4. Windy Forest's Challenger om. Niina Pasanen, Saarenkylä
5. Windy Forest's Coolman om. Eija Heikkilä, Jääli

Pitkäkarvainen Narttu:
1. Downmoore Fatal Love om. Kaarina Pesonen, Nivala
2. Running Bear Celebration om. Teija Ukkola, Jääli
3. Downmoore Forgotten Dream om. Kaarina Pesonen, Nivala
4. Forsooth My Exotic Cookie om. Mirja Heinikoski, Yli-Ii
5. Littlelook Showgirl Blue om. Teija Ukkola, Jääli
6. Windy Forest's Carmen om. kasvattaja ja Sanna Kauppi, Haukipudas

Lyhytkarvainen Uros:
1. Cinnaberry's Easy Evil om. Kaija Jämsä, Muhos

Lyhytkarvainen Narttu:
1. Cinnaberry's Endless Melody om. Riikka Maijanen, Oulu
2. Tanning Lana Turner om. Merja Isonikkilä, Lautiosaari

Vuoden Näyttelycollie: Downmoore Fatal Love

VUODEN NÄYTTELYPENTU:
1. clkn Tanning Lana Turner om. Merja Isonikkilä, Lautiosaari
2. cpku Windy Forest's Coolman om. Eija Heikkilä, Jääli
3. cpkn Windy Forest's Carmen om. kasvattaja ja Sanna Kauppi, Haukipudas
4. cpku Windy Forest's Challenger om., Niina Pasanen, Saarenkylä
5. cpkn Alppitähden Diamond's Dream om. Susan Ahola, Raahe
6. cpkn Windy Forest's Deep Blue Love om. kasvattaja ja Johanna Jokikokko, Hetejärvi

Vuoden Näyttelypentu: Tanning Lana Turner

VUODEN NÄYTTELYVETERAANI:
1. cpkn Running Bear Celebration om. Teija Ukkola, Jääli
2. cpku Golden Mist Fellow Feeling om. Marika ja Miikael Koivisto, Saarenkylä
3. cpku Santerin Cherokee om. Mirja Heinikoski, Yli-Ii

Vuoden Näyttelyveteraani: Running Bear Celebration

KIERTOPALKINNOT:

Aamuvirkun pytty parhaasta pk collien luonnetestituloksesta:
cpku Purple Pearl's Heart Throb om. Sirja Dimitroff, Oulu, 174 p

VALIOPALKINNOT:
FIN MVA cpkn Downmoore Forgotten Dream om. Kaarina Pesonen, Nivala
FIN MVA clku Cinnaberry's Easy Evil om. Kaija Jämsä, Muhos
FIN MVA clkn Cinnaberry's Endless Melody om. kasvattaja ja Riikka Maijanen, Oulainen
FIN KVA cpku Hofflane's Texas Express om. Sirja Dimitroff, Oulu

HARRASTEMERKIT:
Ei jaettu.

Aktiivinen harrastaja 2002:
Sini Eskonniemi, Raahe