Colliekilpailu 2003
TULOKSET:

VUODEN AGILITYCOLLIE:

Pitkäkarvaiset Agilityurokset:
1. Sinisilkin Oiva Otonpoika om. Lea Kela, Kajaani

Lyhytkarvaiset Agilityurokset:
1. Timonan Knockout Knight om. Anna-Kaisa Suopanki, Tornio
2. Dandinas Blessed Madness om. Kaisa Huttunen & Aki Nissinen, Oulu
3. Timonan Legend Lewis om. Mira Joensuu, Tornio

Vuoden Agilitycollie: Sinisilkin Oivat Otonpoika

TOKOCOLLIE:

Pitkäkarvaiset Tokourokset:
1. Purple Pearl's Heart Throb om. Sirja Dimitroff, Oulu

Lyhytkarvaiset Tokonartut:
1. Auringonkukan Äidin Ilo om. Heli Koivuaho, Kemi
2. Tanning Lana Turner om. Merja Isonikkilä, Lautiosaari

Vuoden Tokocollie: Auringonkukan Äidin Ilo

PK-COLLIE:

Pitkäkarvaiset Pk-urokset:
1. Purple Pearl's Heart Throb om. Sirja Dimitroff, Oulu

Lyhytkarvaiset Pk-urokset:
1. Auringonkukan Asseri om. Marjo Orre, Kemi

Vuoden Pk-collie: Purple Pearl's Heart Throb

NÄYTTELYCOLLIE:

Pitkäkarvaiset Näyttelyurokset:
1. Golden Mist Fellow Feeling om. Marika Koivisto,Saarenkylä
1. Hofflane's Midnight Kid om. Helena Kangas, Alavieska
3. Windy Forest's Coolman om. Eija Heikkilä, Jääli

Pitkäkarvaiset Näyttelynartut:
1. Downmoore Fatal Love om. Kaarina Pesonen, Nivala
2. Running Bear Celebration om. Teija Ukkola, Jääli
3. Littlelook Showgirl Blue om. Teija Ukkola, Jääli
4. Windy Forest's Caramel om. Sari Pietarila, Kempele
5. Carnoustie's Primavera om. Teija Ukkola, Jääli <br
8. Snowpaw Se A Cabo om. Sari & Ari Pietarila, Kempele
9. Windy Forest's Deep Blue Love om. kasvattaja ja Johanna Jokikokko, Hetejärvi

Lyhytkarvaiset Näyttelyurokset:
1. Dandinas Blessed Madness om. Kaisa Huttunen & Aki Nissinen, Oulu
2. Helga Neitin Lordi Lauri om. Kaisa Huttunen & Aki Nissinen, Oulu
3. Timonan Knockout Knight om. Anna-Kaisa Suopanki, Tornio

Lyhytkarvaiset Näyttelyurokset:
1. Tanning Kappa Girl om. Pirjo Komulainen, Sukeva
2. Nuuskakairan Auringonkukka om. Marjo Orre, Kemi

Vuoden Näyttelycollie: Downmoore Fatal Love

NÄYTTELYPENTU:
1. cpkn Carnoustie's Primavera om. Teija Ukkola, Jääli
2. clku Helga Neitin Lordi Lauri om. Kaisa Huttunen & Aki Nissinen, Oulu
3. cpku Windy Forest's Fantacy Wonder om. Anne Ikonen, Iinattijärvi

Vuoden Näyttelypentu: Carnoustie´s Primavera

NÄYTTELYVETERAANI:
1. cpkn Running Bear Celebration om. Teija Ukkola, Jääli
2. clkn Nuuskakairan Auringonkukka om. Marjo Orre, Kemi
3. cpku Golden Mist Fellow Feeling om. Marika Koivisto, Saarenkylä

Vuoden Näyttelyveteraani: Running Bear Celebration

KIERTOPALKINNOT:
Vuoden Tokotulokas:
Clkn Auringonkukan Äidin Ilo, om. Heli Koivuaho, Kemi

VALIOPALKINNOT:
FIN MVA clku Dandinas Blessed Madness om. Kaisa Huttunen & Aki Nissinen, Oulu
FIN MVA clkn Tanning Lana Turner, om. Merja Isonikkilä, Lautiosaari
FIN MVA cpkn Littlelook Showgirl Blue, om. Teija Ukkola, Jääli

HARRASTEMERKIT:
Nina Heikkilä, Oulu
Marjaana Alamikkelä, Oulu
Sini Eskonniemi, Oulu

AKTIIVINEN HARRASTAJA 2003:
Merja Isonikkilä, Lautiosaari