Colliekilpailu 2004
TULOKSET:

VUODEN AGILITYCOLLIE:

Pitkäkarvaiset Agilityurokset:
1. Sinisilkin Oiva Otonpoika om. Lea Kela, Kajaani

Lyhytkarvaiset Agilityurokset:
1. Dandinas Blessed Madness om. Kaisa Huttunen & Aki Nissinen, Oulu

Lyhytkarvaiset Agilitynartut:
1. Dalimattas Just A Smile om. Riikka Maijanen, Oulu
2. Cinnaberry's Endless Melody om. Riikka Maijanen, Oulu

Vuoden Agilitycollie: Sinisilkin Oiva Otonpoika

TOKOCOLLIE:

Lyhytkarvaiset Tokourokset:
1. Cinnaberry's Braveheart om. Niina Heikkilä, Oulu

Lyhytkarvaiset Tokonartut:
1. Auringonkukan Äidin Ilo om. Heli Koivuaho, Kemi
2. Tanning Lana Turner om. Merja Isonikkilä, Lautiosaari
3. Cinnaberry's Endless Melody om. Riikka Maijanen, Oulu

Vuoden Toko-collie: Auringonkukan Äidin Ilo

PK-COLLIE:

Pitkäkarvaiset Pk-Urokset:
1. Purple Pearl's Heart Throb om. Sirja Dimitroff, Oulu

Lyhytkarvaiset Pk-Urokset:
1. Cinnaberry's Braveheart om. Niina Heikkilä, Oulu

Lyhytkarvaiset Pk-Nartut:
1. Auringonkukan Äidin Ilo om. Heli Koivuaho, Kemi
2. Tanning Lana Turner om. Merja Isonikkilä, Lautiosaari

Vuoden Pk-Collie: Purple Pearl's Heart Throb

NÄYTTELYCOLLIE:

Pitkäkarvaiset Näyttelyurokset:
1. Downmoore Carried Away om. Kaarina Pesonen, Nivala
2. Downmoore Above The Law om. Kaarina Pesonen, Nivala
3. Golden Mist Fellow Feeling om. Marika Koivisto,Saarenkylä
4. Windy Forest's Fantacy Wonder om. Anne Ikonen, Iinattijärvi

Pitkäkarvaiset Näyttelynartut:
1. Littlelook Showgirl Blue om. Teija Ukkola, Jääli
2. Running Bear Celebration om. Teija Ukkola, Jääli
3. Karowi's Magic Wind om. Teija Ukkola, Jääli
4. Carnoustie's Primavera om. Teija Ukkola, Jääli
5. Suvituikun Fair Lady om. Miia Kallunki & Jani Simola, Rovaniemi

Lyhytkarvaiset Näyttelyurokset:
1. Helga Neitin Lordi Lauri om. Kaisa Huttunen & Aki Nissinen, Oulu

Vuoden Näyttelykoira: Downmoore Carried Away

NÄYTTELYPENTU:
1. cpku Uait Sibod Blue Kontinent om. Miia Kallunki & Marika Koivisto, Rovaniemi
2. cpkn Windy Forest's Great Blue Love om. Teija Ukkola, Jääli
3. cpku Chiking Black Bad Boy om. Katja Luttinen, Kemijärvi
4. cpkn Chiking Blue Cool Dream om. Katja Luttinen, Kemijärvi
5. cpkn Zaradi's Dreamer Queen om. Mira Elfving, Jääli

Vuoden Näyttelypentu: Uait Sibod Blue Kontinent

NÄYTTELYVETERAANI:
1. cpkn Running Bear Celebration om. Teija Ukkola, Jääli
2. cpku Golden Mist Fellow Feeling om. Marika Koivisto, Saarenkylä

Vuoden Näyttelyveteraani: Running Bear Celebration

VALIOPALKINNOT:
S MVA clkn Tanning Lana Turner, om. Merja Isonikkilä, Lautiosaari

HARRASTEMERKIT:
Heli Koivuaho, Kemi
Taija Huttunen, Oulu