Colliekilpailu 2005
TULOKSET:

VUODEN AGILITYCOLLIE:

Pitkäkarvaiset Agilityurokset:
1. Sinisilkin Oiva Otonpoika om. Lea Kela, Kajaani

Lyhytkarvaiset Agilityurokset:
1. Dandinas Blessed Madness om. Kaisa Huttunen & Aki Nissinen, Oulu

Lyhytkarvaiset Agilitynartut:
1. Dandinas Eager Eileen om. Virve Merisalo, Oulu

Vuoden Agilitycollie: Sinisilkin Oiva Otonpoika

TOKOCOLLIE:

Pitkäkarvaiset Tokourokset:
1. Purple Pearl's Heart Throb om. Sirja Dimitroff, Oulu

Lyhytkarvaiset Tokourokset:
1. Dandinas Blessed Madness om. Kaisa Huttunen & Aki Nissinen, Oulu

Lyhytkarvaiset Tokonartut:
1. Auringonkukan Äidin Ilo om. Heli Koivuaho, Kemi
2. Dandinas Guardian Angel om. Marjaana Alamikkelä, Oulu

Vuoden Tokocollie: Auringonkukan Äidin Ilo

PK-COLLIE:

Pitkäkarvaiset Pk-Urokset:
1. Purple Pearl's Heart Throb om. Sirja Dimitroff, Oulu

Vuoden PK-Collie: Purple Pearl's Heart Throb

NÄYTTELYCOLLIE:

Pitkäkarvaiset Näyttelyurokset:
1. Wicani Wren-Noir om. Marja-Liisa Aapaoja, Posio
2. Uait Sibod Blue Kontinent om. Marika Koivisto & Miia Kallunki, Saarenkylä
3. Downmoore Carried Away om. Kaarina Pesonen, Nivala
4. Downmoore Above The Law om. Kaarina Pesonen, Nivala
5. Windy Forest’s Coolman om. Eija Heikkilä, Jääli
6. Windy Forest’s Hopeless Love om. Tarja Kipinä, Pudasjärvi
7. Golden Mist Fellow-Feeling om. Marika & Miikael Koivisto, Saarenkylä
8. Windy Forest’s Hopeful Wind om. Marjukka Siuruainen, Pudasjärvi
9. Windy Forest’s Hopeful Dream om. Merja Hyrkäs, Tornio

Pitkäkarvaiset Näyttelynartut:
1.Windy Forest's Great Blue Love om. Teija Ukkola, Jääli
2. Sandcastle's Belle Of The Ball om. Marja Palosaari, Mika Päiveröinen & kasv, Kemi
3. Kangasvuokon Aida om. Ari Rantala & Sinikka Kultala, Raahe
4. Littlelook Showgirl Blue om. Teija Ukkola, Jääli
4. Karowi's Magic Wind om. Teija Ukkola, Jääli
6. Windy Forest's Hidden Hope om. Johanna Jokikokko & kasv, Hetejärvi
7. Danlyn Magic Shine om. Marika Koivisto & kasv, Saarenkylä
8. Windy Forest's Caramel om. Sari Pietarila, Kempele
9. Windy Forest's Ideal Story om. Miia Pekkarinen & kasv, Rovaniemi
10. Asta om. Oona Hirvi, Ylivieska
11. Windy Forest's It's Only Love om. Riitta Moilanen, Vaala

Lyhytkarvaiset Näyttelyurokset:
1. Dandinas Blessed Madness om Kaisa Huttunen & Aki Nissinen, Oulu
2. Helga Neitin Lordi Lauri om. Kaisa Huttunen & Aki Nissinen, Oulu

Lyhytkarvaiset Näyttelynartut:
1. Kangasvuokon Welcome Wilma om. Marika & Miikael Koivisto, Saarenkylä

Vuoden Näyttelycollie: Kangasvuokon Welcome Wilma

NÄYTTELYPENTU:
1. cpkn Littlelook Very Windy om Teija Ukkola, Jääli
2. cpkn Kangasvuokon Aida om. Ari Rantala & Sinikka Kultala, Raahe
3. cpkn Danlyn Magic Shine om. Marika Koivisto & Kasv. Saarenkylä
4. cpkn Windy Forest's It's Only Love om. Riitta Moilanen, Vaala
5. cpkn Windy Forest's Ideal Story Om. Miia Pekkarinen & Kasv, Rovaniemi

Vuoden Näyttelypentu: Littlelook Very Windy

NÄYTTELYVETERAANI:
1. clkn Kangasvuokon Welcome Wilma om. Marika & Miikael Koivisto, Saarenkylä
2. cpku Golden Mist Fellow Feeling om. Marika Koivisto, Saarenkylä

Vuoden näyttelyveteraani: Kangasvuokon Welcome Wilma

KIERTOPALKINNOT:

Aamuvirkun pytty parhaasta pk collien luonnetestituloksesta:
pkcu Downmoore Carried Away om. Kaarina Pesonen, Nivala

Vuoden Tokotulokas:
lkcn Dandinas Guardian Angel om. Marjaana Alamikkelä, Oulu

VALIOPALKINNOT:
pkcu Fin Mva Downmoore Above The Law om. Kaarina Pesonen, Nivala
pkcu Fin Mva Downmoore Carried Away om. Kaarina Pesonen, Nivala

HARRASTEMERKIT:
Mira Elfving, Jääli
Virve Merisalo, Oulu