Colliekilpailu 2006
TULOKSET:

AGILITYCOLLIE:

Pitkäkarvaiset Agilityurokset:
1. Hovihaukun Great Power om. Janne Tuominen & Katja Myyry, Kemi

Lyhytkarvaiset Agilityurokset:
1. Dandinas Blessed Madness om. Kaisa Huttunen & Aki Nissinen, Oulu

Vuoden Agilitycollie: Hovihaukun Great Power

TOKOCOLLIE:

Pitkäkarvaiset Tokonartut:
1. Nuuskakairan Freija om. Taija Huttunen, Tampere

Lyhytkarvaiset Tokourokset:
1. Cinnaberry’s Young At Heart om. Kaisa Flink, Saloinen

Vuoden Tokocollie: Nuuskakairan Freija

PK-COLLIE:
Ei tuloksia.

NÄYTTELYCOLLIE:

Pitkäkarvaiset Näyttelyurokset:
1. Downmoore Carried Away om. Kaarina Pesonen, Nivala
2. Downmoore Above The Law om. Kaarina Pesonen, Nivala
3 Uait Sibod Blue Kontinent om.Marika Koivisto & Miia Kallunki, Rovaniemi
4. Deathless Meaning of Life om. Marika Koivisto & Miia Kallunki, Rovaniemi
5. Laif Spring Yantar om. Marika Koivisto & Miia Kallunki, Rovaniemi
6. Windy Forest’s Coolman om. Eija Heikkilä, Jääli
7. Windy Forest’s Lucky Suprise om. Merja Hyrkäs, Tornio

Pitkäkarvaiset Näyttelynartut:
1. Sandcastle’s Belle of the Ball om. Marja-Leena Palosaari, Mika Päiveröinen & Kirsi Rautiainen, Kemi
2. Littlelook Showgirl Blue om. Teija Ukkola, Halosenniemi
3. Littlelook Very Windy om. Teija Ukkola, Halosenniemi
4. Kangasvuokon Aida om. Ari Rantala & Sinikka Kultala, Raahe
5. Windy Forest’s Lively Surprise om. Riitta Moilanen & Teija Ukkola, Joukokylä
6. Danlyn Magic Shine om. Marika Koivisto, Saarenkylä
7. Carnoustie’s Primavera om. Teija Ukkola, Halosenniemi
8. Deathless Midsummer Night om. Sirpa Hietala, Rovaniemi
9. Windy Forest’s Great Blue Love om. Teija Ukkola, Halosenniemi
10. Snowpaw Se A Cabo om. Sari & Ari Pietarila, Kempele

Lyhytkarvaiset Näyttelyurokset:
1. Cinnaberry’s Young At Heart om. Kaisa Flink, Saloinen
2. Calibra’s As You Like om. Marika Koivisto, Saarenkylä

Lyhytkarvaiset Näyttelynartut:
1. Pinehillside’s Passed Wonder om. Maija Laukkanen, Oulu
2. Kangasvuokon Welcome Wilma om. Marika Koivisto, Saarenkylä

Vuoden Näyttelycollie: Sandcastle's Belle of the Ball

NÄYTTELYPENTU:
1. cpkn Snowpaw Lavender Brown om. Sari Pietarila & Tuija Heikkilä , Kempele
2. cpku Deathless Midnight Sun om. Hanna Huhtamella, Sanna & Tiina Pekkala, Rovaniemi
3. cpkn Deathless Midsummer Night om. Sirpa Hietala, Rovaniemi
3. cpkn Windy Forest’s Key To My Soul om. Riitta Moilanen & Teija Ukkola, Joukokylä
5. cpku Deathless Meaning of Life om. Marika Koivisto & Miia Kallunki, Rovaniemi

Vuoden Näyttelypentu: Snowpaw Lavender Brown

NÄYTTELYVETERAANI:
1. cpku Fallow-Field’s Saucy The Black om. Sanna & Markku Komulainen, Nakertaja
2. clkn Kangasvuokon Welcome Wilma om. Marika Koivisto, Saarenkylä
3. clku Calbira’s As You Like om. Marika Koivisto, Saarenkylä

Vuoden Näyttelyveteraani: Fallow Field´s Sausy The Black

KIERTOPALKINNOT:

Aamuvirkun pytty parhaasta pk collien luonnetestituloksesta:
pkcn Karowi’s Magic Wind +189 p. Teija Ukkola, Halosenniemi

Vuoden Tokotulokas:
pkcn Nuuskakairan Freija Taija Huttunen, Tampere

VALIOPALKINNOT:

Kansainvälinen Muotovalio:
pkcn Downmoore Fatal Love om. Kaarina Pesonen, Nivala

Suomen Muotovalio:
lkcu Helga Neitin Lordi Lauri om. Kaisa Huttunen & Aki Nissinen, Oulu
pkcn Sandcastle’s Belle of the Ball om. Marja-Leena Palosaari, Mika Päiveröinen & Kirsi Rautiainen, Kemi
pkcn Windy Forest’s Great Blue Love om. Teija Ukkola, Halosenniemi

VALIODIPLOMIT:

Ruotsin Muotovalio:
pkcu Downmoore Above The Law om. Kaarina Pesonen, Nivala
pkcu Downmoore Carried Away om. Kaarina Pesonen, Nivala
pkcn Sandcastle’s Belle of the Ball om. Marja-Leena Palosaari, Mika Päiveröinen & Kirsi Rautiainen, Kemi
pkcn Littlelook Showgirl Blue om. Teija Ukkola, Halosenniemi

Norjan Muotovalio:
pkcu Downmoore Above The Law om. Kaarina Pesonen, Nivala
pkcu Downmoore Carried Away om. Kaarina Pesonen, Nivala
pkcn Sandcastle’s Belle of the Ball om. Marja Leena Palosaari, Mika Päiveröinen & Kirsi Rautiainen, Kemi

Tanskan Muotovalio:
pkcu Downmoore Carried Away om. Kaarina Pesonen, Nivala

HARRASTEMERKIT:
Miia Kallunki, Rovaniemi
Terhi Ukkola, Halosenniemi