Vuoden Colliekilpailu 2007
TULOKSET:

AGILITYCOLLIE:

Pitkäkarvaiset Agilityurokset:
1. Hovihaukun Great Power (49 p.) om. Janne Tuominen & Katja Myyry, Kemi
2. Hovihaukun Figaro In Black (33 p.) om. Heini & Simo Tammela, Oulu
3. Black Sara´s Zip Zap (16 p.) om. Janne Tuominen & Katja Myyry, Kemi

Vuoden Agilitycollie: Hovihaukun Great Power

TOKOCOLLIE:

Lyhytkarvaiset Tokourokset:
1. Cinnaberry’s Young At Heart (673,4 p.) om. Kaisa Flink, Saloinen
2. Auringonkukan Asseri (434,4 p.) om. Marjo Orre, Kemi

Lyhytkarvaiset Tokonartut:
1. Pinehillside’s Passed Wonder (636,6 p.) om. Maija Laukkanen, Oulu
2. Auringonkukan Äidin Ilo (525 p.) om. Heli Vuorisalo, Kemi

Vuoden Tokocollie: Cinnaberry's Young At Heart

PK-COLLIE:

Lyhytkarvaiset Pk-Urokset:
1. Auringonkukan Asseri (644,4 p.) om. Marjo Orre, Kemi

Vuoden PK-Collie: Auringonkukan Asseri

NÄYTTELYCOLLIE:

Pitkäkarvaiset Näyttelyurokset:
1. Downmoore No Comments (90 p.) om. Kaarina Pesonen, Nivala
2. Windy Forest´s Coolman (64 p.) om. Eija Heikkilä, Jääli
3. Windy Forest´s Lucky Surprise (56 p.) om. Merja Hyrkäs, Tornio
4. Deathless Meaning of Life (45 p.) om. Marika Koivisto & Miia Kallunki, Rovaniemi

Pitkäkarvaiset Näyttelynartut:
1. Karowi’s Magic Wind (96 p.) om. Teija Ukkola, Halosenniemi
2. Windy Forest´s Great Blue Love (90 p.) om. Teija Ukkola, Halosenniemi
3. Kangasvuokon Aida (72 p.) om. Ari Rantala & Sinikka Kultala, Raahe
4. Littlelook Showgirl blue (70 p.) om. Teija Ukkola, Halosenniemi
5. Windy Forest´s Lively Surprise (62 p.) om. Riitta Vaaramaa, Joukokylä & Teija Ukkola, Halosenniemi
6. Born To Be Gloria (61 p.) om. Teija Ukkola & Terhi Ukkola, Halosenniemi
7. Windy Forest´s National Beauty (53 p.) om. Riitta Vaaramaa, Joukokylä
8. Snowpaw Lavender Brown (52 p.) om. Sari Pietarila, Kempele
9. Windy Forest’s Key To My Soul (24 p.) om. Riitta Vaaramaa, Joukokylä & Teija Ukkola, Halosenniemi
10. Bladepitfall Dark De Facto (6 p.) om. Mira Elfving, Elli Mertaniemi & Harri Hietala, Jääli

Lyhytkarvaiset Näyttelyurokset:
1. Cinnaberry’s Young At Heart (86 p.) om. Kaisa Flink, Saloinen

Lyhytkarvaiset Näyttelynartut:
1. Pinehillside’s Passed Wonder (55 p.) om. Maija Laukkanen, Oulu

Vuoden Näyttelycollie: Karowi's Magic Wind

NÄYTTELYPENTU:
1. cpkn Windy Forest´s Perfect Pearl (34 p.) om. Teija Ukkola, Halosenniemi
2. cpkn Windy Forest´s National Beauty (26 p.) om. Riitta Vaaramaa, Joukokylä
3. cpkn Houm Tet A Tet Vendette (17 p.) om. Riitta Vaaramaa, Joukokylä & Teija Ukkola, Halosenniemi

Vuoden Näyttelypentu: Windy Forest´s Perfect Pearl

NÄYTTELYVETERAANI:
1. cpkn Littlelook Showgirl Blue (122 p.) om. Teija Ukkola, Halosenniemi

KIERTOPALKINNOT:

Aamuvirkun pytty parhaasta pk collien luonnetestituloksesta:
cpku Windy Forest´s Hopeful Dream +116 p. om. Merja Hyrkäs, Tornio

Vuoden Tokotulokas:
clkn Pinehillside´s Passed Wonder om. Maija Laukkanen, Oulu

VALIOPALKINNOT:

Kansainvälinen Muotovalio:
cpkn Sandcastle´s Belle Of The Ball om. Marja Leena Palosaari, Kemi
cpku Downmoore Above The Law om.Kaarina Pesonen, Nivala
clkn Nuuskakairan Auringonkukka om. Marjo Orre, Kemi

Suomen Muotovalio:
cpkn Karowi´s Magic Wind om. Teija Ukkola, Halosenniemi
cpku Windy Forest´s Coolman om. Eija Heikkilä, Jääli
clku Auringonkukan Asseri om. Marjo Orre, Kemi
clkn Pinehillside´s Passed Wonder om. Maija Laukkanen, Oulu

VALIODIPLOMIT:

Ruotsin Muotovalio:
clku Auringonkukan Asseri om. Marjo Orre, Kemi

HARRASTEMERKIT:
Maija Laukkanen, Oulu
Heini Tammela, Oulu
Janne Tuominen, Kemi

Hallituksen sähköposti:
scypohj@gmail.com
Otitko kuvia tapahtumistamme?

Kuvia Vuoden leikekirjaan otetaan vastaan:
>> scypohj@gmail.com <<

***********

VUOSIKOKOUS 2019

***********
27.1.2019 kello 12:00

Heiton talo

Törmäntie 15

90830 Haukipudas

Colliekisojen tulokset:

Colliekisat