Colliekilpailu 2009
TULOKSET:

AGILITYCOLLIE:

Pitkäkarvaiset urokset:
1. Black Sara´s Zip Zap (61p.) om. Janne Tuominen & Katja Myyry, Kemi
2. Hovihaukun Great Power (51p.) om. Janne Tuominen & Katja Myyry, Kemi

Pitkäkarvaiset nartut:
1. Didilcom´s Hen Realtneal (27p.) om. Heini ja Simo Tammela, Ii

Vuoden Agilitycollie: Black Sara´s Zip Zap

TOKOCOLLIE:

Lyhytkarvaiset nartut:
1. Pinehillside’s Passed Wonder (264.6p.) om. Maija Laukkanen, Oulu

Vuoden Tokocollie: Pinehillside's Passed Wonder

PK-COLLIE:

Ei tuloksia.

NÄYTTELYCOLLIE:

Pitkäkarvaiset urokset:
1. Golden Mist Fire In My Soul (92 p.) om. Marja-Liisa Aapaoja, Posio
2. Windy Forest´s Lucky Surprise (89 p.) om. Merja Hyrkäs, Tornio
3. Windy Forest´s Coolman (57p.) om. Eija Heikkilä, Jääli
4. Wicani Wren-Noir (27 p.) om. Marja-Liisa Aapaoja, Posio
5. Windy Forest´s That´s My Boy (20 p.) om. Mira Vaskivuo & Allan Alvela
6. Windy Forest´s True Temptation (12 p.) om. Merja Hyrkäs, Tornio

Pitkäkarvaiset nartut:
1. Windy Forest´s Great Blue Love (95 p.) om. Teija Ukkola, Halosenniemi
2. Born To Be Gloria (63 p.) om. Teija Ukkola, Halosenniemi
3. Usvapilven Ceijuliina (47 p.) om. Sari Pietarila ja Maarit & Leo Vaara, Muhos
4. Carnoustie´s Baltic Frost (45 p.) om. Sanna & Liisa Lahnaoja, Pyhäjoki
4. Logran Believe In Angels (45 p.) om. Heinikoski Mirja & Multasuo Katja, Kempele
4. Stedwyn Bewitched (45 p.) om. Marja-Liisa Aapaoja, Posio
7. Wicani Magic By Moonlight (43 p.) om. Marja-Liisa Aapaoja, Posio
8. Windy Forest´s Too Hot To Take (42 p.) om. Anne-Maria Skarp, Martinniemi
9. Windy Forest´s Power Of Love (37 p.) om. Anne-Maria Skarp, Martinniemi
10. Karowi´s Magic Wind (33 p.) om. Teija Ukkola, Halosenniemi
11. Windy Forest´s Perfect Pearl (29 p.) om. Teija Ukkola, Halosenniemi
12. Carnoustie´s Love Supreame (27 p.) om. Sanna Lahnaoja, Pyhäjoki
12. Golden Mist First Feeling (27 p.) om. Marika Koivisto ja Marja-Liisa Aapaoja, Posio
14. Littlelook Very Windy (21 p.) om. Teija Ukkola, Halosenniemi

Lyhytkarvaiset urokset:
1.Auringonkukan Äimän käkenä (47 p.) om. Sirpa Iivonen, Tyrnävä

Lyhytkarvaiset nartut:
1. Bell Pepper's Headlight Aim (71 p.) om. Sirpa Iivonen, Tyrnävä
2. Pinehillside´s Passed Wonder (53 p.) om. Maija Laukkanen, Oulu

Vuoden Näyttelycollie: Windy Forest's Great Blue Love

NÄYTTELYPENTU:

Pitkäkarvaiset urokset:
1. Windy Forest's True Temptation (22 p.) om. Merja Hyrkäs, Tornio
2. Windy Forest's That's My Boy (10 p.) om. Mira Vaskivuo & Allan Alvela, Haukipudas

Pitkäkarvaiset nartut:
1. Windy Forest's Too Hot To Take (38 p.) om. Anne-Maria Skarp, Martinniemi
2. Windy Forest's Unusual Melody (5 p.) om. Teija Ukkola, Halosenniemi

Vuoden Näyttelpentu: Windy Forest's Too Hot To Take

NÄYTTELYVETERAANI:

Pitkäkarvaiset urokset:
1. Dolmaris Heir Of Love (78 p.) om. Kaarina Pesonen, Nivala
2. Windy Forest's Coolman (65 p.) om. Eija Heikkilä, Jääli

KIERTOPALKINNOT:

Aamuvirkun pytty parhaasta pk collien luonnetestituloksesta:
pkcu, Finn Arrow Backstreet Boy +174p. om. Raija Palokangas, Kelojärvi
pkcn, Carnoustie´s Baltic Frost +174p. om. Sanna & Liisa Lahnaoja, Pyhäjoki

Vuoden Tokotulokas:
Ei tuloksia

VALIOPALKINNOT:

Kansainvälinen Muotovalio:
pkcu Wicani Wren-Noir om. Marja-Liisa Aapaoja, Posio

Pohjoismaiden Muotovalio:
lkcu Auringonkukan Äimän Käkenä om. Sirpa Iivonen, Tyrnävä
pkcn Windy Forest´s Great Blue Love om. Teija Ukkola, Halosenniemi

VALIODIPLOMIT:

Ruotsin Muotovalio:
pkcn Born To Be Gloria om. Teija Ukkola, Halosenniemi
lkcn Pinehillside´s Passed Wonder om. Maija Laukkanen, Oulu

Norjan Muotovalio:
lkcu Auringonkukan Äimän Käkenä om. Sirpa Iivonen, Tyrnävä
pkcn Windy Forest´s Great Blue Love om. Teija Ukkola, Halosenniemi

Latvian Muotovalio:
lkcn Pinehillside´s Passed Wonder om. Maija Laukkanen, Oulu

HARRASTEMERKIT:
Jenni Front-Huczkowski
Tuula Kyyriäinen