Colliekilpailu 2010
TULOKSET:

AGILITYCOLLIE:

Pitkäkarvaiset urokset:
1. Black Sara´s Zip Zap (64 p.) om. Janne Tuominen & Katja Myyry, Kemi
2. Hovihaukun Great Power (56 p.) om. Janne Tuominen & Katja Myyry, Kemi

Lyhytkarvaiset nartut:
1. Nuuskakairan Tiidanieida (18 p.) om. Minna & Merja Isonikkilä, Kemi

Vuoden Agilitycollie: Black Sara´s Zip Zap

TOKOCOLLIE:

Pitkäkarvaiset urokset:
1. Eurofix Flying Flame (747,6 p) Om. Elina Pelttari, Kempele

Pitkäkarvaiset nartut:
1. Finn Arrow Flaming Fire (352,8p) Om. Susanna Rimpiläinen, Kajaani

Lyhytkarvaiset nartut:
1. Nuuskakairan Cahpe Arosa (662,6 p) om. Tiina Vanhatalo & Merja Isonikkilä, Kemi

Vuoden Tokocollie: Eurofix Flying Flame

PK-COLLIE:

Ei tuloksia.

NÄYTTELYCOLLIE:

Pitkäkarvaiset urokset:
1. Windy Forest´s Lucky Surprise (78 p.) om. Merja Hyrkäs, Tornio
2. Windy Forest's Unique Sound (34 p.) Om. Sanna Nuoriaho & Teija Ukkola
3. Haltiapuun Topaasi (8 p.) om. Sanna Nuoriaho,

Pitkäkarvaiset nartut:
1. Windy Forest´s Great Blue Love (85 p.) om. Teija Ukkola, Halosenniemi
2. Windy Forest's Perfect Pearl (61 p.) om. Teija Ukkola, Halosenniemi
3. Windy Forest's Too Hot To Take (60 p.) om. Anne-Maria Skarp, Martinniemi
4. Logran Believe In Angels (45 p.) om. Heinikoski Mirja & Multasuo Katja, Kempele
5. Windy Forest´s Power Of Love (37 p.) om. Anne-Maria Skarp, Martinniemi
6. Snowpaw Earthan (33 p.) om. Sanna Nuoriaho,
7. Forsooth My Orionis Bellatrix (15 p.) om. Mirja Heinikoski, Yli-Ii

Lyhytkarvaiset urokset:
1. Auringonkukan Äimän käkenä (62 p.) om. Sirpa Iivonen, Tyrnävä
2. Cinnaberry´s Young At Heart (35 p.) om. Kaisa Flink, Saloinen
3. Dane Amor Oscar De La Renta (27 p.) om. Sirpa Iivonen & Nina ja Sakari Liedes

Lyhytkarvaiset nartut:
1. Bell Pepper's Headlight Aim (98 p.) om. Sirpa Iivonen, Tyrnävä
2. Dane Amor Midnight Fantasy (56 p.) om.Kaisa Flink, Saloinen
3. Dane Amor The One (23 p.) om. Mona Westman, Raahe

Vuoden Näyttelycollie: Bell Pepper's Headlight Aim

NÄYTTELYPENTU:

Pitkäkarvaiset urokset:
1. Windy Forest's Way To The Top (10 p.) om. Jonna Kuusisto, Tornio

Pitkäkarvaiset nartut:
1. Woolmill's Hip´n Hop X.o Renata (52 p.) om. Susanna Rimpiläinen, Kajaani
2. Breezy meadow´s Absolutely Fabulous (10 p.) om. Sanna & Liisa Lahnaoja

Vuoden Näyttelpentu: Woolmill's Hip'n Hop X.O Renata

NÄYTTELYVETERAANI:

Lyhytkarvaiset urokset:
1. Auringonkukan Äimän Käkenä (101 p.) om. Sirpa Iivonen, Tyrnävä

Pitkäkarvaiset urokset:
1. Windy Forest´s Coolman (37 p.) om. Eija Heikkilä, Jääli

Pitkäkarvaiset nartut:
1. Windy Forest´s Caramel (8 p.) om. Sari Pietarila

Vuoden Näyttelyveteraani: Auringonkukan Äimän Käkenä

KIERTOPALKINNOT:

Aamuvirkun pytty parhaasta pk collien luonnetestituloksesta:
pkcu, Haltiapuun Topaasi + 188p. laukausvarma, Om. Sanna Nuoriaho

Vuoden Tokotulokas:
Nuuskakairan Cahpe Arosa om. Tiina Vanhatalo & Merja Isonikkilä, Kemi

VALIOPALKINNOT:

Kansainvälinen Muotovalio:

pkcu Windy Forest's Lucky Surprise om. Merja Hyrkäs, Tornio
lkcu Auringonkukan Äimän Käkenä om. Sirpa Iivonen, Tyrnävä
pkcn Windy Forest´s Great Blue Love om. Teija Ukkola, Halosenniemi

VALIODIPLOMIT:

Ruotsin Muotovalio:
pkcu Windy Forest´s Lucky Surprise, om. Merja Hyrkäs, Tornio

Latvian Muotovalio:
pkcn Windy Forest´s Great Blue Love, om. Teija Ukkola, Halosenniemi

Liettuan Muotovalio:
pkcu Windy Forest´s Lucky Surprise, om. Merja Hyrkäs, Tornio

HARRASTEMERKIT:
Saila Soini, Oulu
Sirpa Iivonen, Tyrnävä
Merja Hyrkäs, Tornio
Erja Helander, Rovaniemi