Colliekilpailu 2011
Tulokset:
AGILITYCOLLIE:
1. skcn Tanning Urania, Om. Essi Tabell, Nivala (50 p)
2. skcn Nuuskakairan Cahpe Arosa Om. Tiina vanhatalo, Kemi (47 p)
3. pkcn Woolmill´s Hip'n Hop X.O Renata Om. Susanna Rimpiläinen, Kajaani (34 p)
4. skcn Nuuskakairan Tiidanieida Om. Isonikkilä Merja ja Minna, Kemi (33 p)
5. pkcn Finn Arrow Flaming Fire Om. Susanna Rimpiläinen, Kajaani (31 p)

Vuoden Agilitycollie: Tanning Urania

TOKOCOLLIE:

1. skcu Auringonkukan Mega Matti Om. Heli Pesonen, Kemi (573 p)
2. skcn Jäälinnan Tsaarin Valtiatar Om. Anni Pohjola, Oulu (342,6 p)

Vuoden Tokocollie: Auringonkukan Mega Matti

PK-COLLIE

1. skcu Nuuskakairan Torrolas Om Anne-Mari Hooli,Tornio pk-haku (278 p)

Vuoden PK-collie skcu Nuuskakairan Torrolas

PK-NÄYTTELYCOLLIE

Urokset:

1. Finn Arrow Backsteet Boy Om. Raija Palokangas, Rovaniemi (77 p)
2. Windy Forest´s Lucky Surprise Om. Merja Hyrkäs, Tornio (69 p)
3. Wicani Wren-Noir Om. Marja-Liisa Aapaoja, Posio (62 p)
4. Golden Mist Twist And Shout Om. Saara Hakala (59 p)
4. Windy Forest´s Time To Win Om. Paula Heikkilä (59 p)
6. Windy Forest´s Way To The Top Om. Jonna Kuusisto, Tornio (56 p)
7. Avocation Brazilian Bear Om. Anne Lämsä (54 p)
8. Golden Mist Touch Of Wren Om. Anne Lämsä (49 p)
8. Usvapilven Flipper Om. Seija Mylly, Haapavesi (49 p)
10. Steadwyn Back To The Classic Om. Merja Hyrkäs, Tornio ja Teija Ukkola Halosenniemi (40 p)
11. Kangasvuokon Sparks Om. Ari ja Saila Soini, Oulu (35 p)
12. Bladepitfall Ever Lasting Om. Jonna Kuusisto, Tornio (28 p)
13. Windy Forest´s That´s My Boy Om. Allan Alvela ja Mira Vaskivuo (27 p)
14. Windy Forest´s Unique Sound Om Sanna Nuoriaho, Karunki ja Teija Ukkola Halosenniemi (25 p)
15. Clarys Splendid Snowball Om. Saara Hakala, Tyrnävä (16 p)

Nartut:

1. Windy Forest´s Too Hot To Take Om. Anne Skarp, Martinniemi (73 p)
2. Windy Forest´s Perfect Pearl Om. Teija Ukkola, Halosenniemi (71 p)
3. Breeze Meadow´s After Me Please Om. Sanna Lahnaoja, Pyhäjoki (62 p)
4. Windy Forest´s Unusual Melody Om. Teija Ukkola, Halosenniemi (60 p)
5. Steadwyn Bewitched Om. Marja-Liisa Aapaoja, Posio (54 p)
6. Kangasvuokon Desire Me Om. Minna Suuriniemi, Kajaani (45 p)
7. Woolmill´s Hip´n Hop X.O Renata Om. Susanna Rimpiläinen, Kajaani (35 p)
8. Kangasvuokon Polyhannah Om. Ida-Maria Iskulehto, Jääli (33 p)

Vuoden Pitkäkarvainen Näyttelycollie: Finn Arrow Backsteet Boy

SK-NÄYTTELYCOLLIE

Urokset:
1. Auringonkukan Äimän käkenä (63 p.) om. Sirpa Iivonen, Tyrnävä
2. Cinnaberry´s Young At Heart (56 p.) om. Kaisa Flink, Saloinen
3. Dane Amor Oscar De La Renta (38 p.) om. Sirpa Iivonen & Sakari Liedes, Tyrnävä

Nartut:
1. Jäälinnan Tsaarin Valtiatar Om. Anni Pohjola, Oulu (73 p)
2. Bell Pepper´s Headlight Aim Om. Sirpa Iivonen, Tyrnävä (67 p)
3. Dane Amor Midnight Fantasy Om. Kaisa Flink, Saloinen (51 p)
4. Dane Amor The One Om. Mona Westman, Raahe (48 p)
5. Kangasvuokon Oliwia Om. Raisa Hartikainen (31 p)
6. Kangasvuokon Anemone Om. Marianne Häme ja Joona Seppänen, Kajaani (27 p)

Vuoden Sileäkarvainen Näyttelycollie: Jäälinnan Tsaarin Valtiatar

SILEÄKARVAINEN NÄYTTELYPENTU:

1. Kangasvuokon Anemone. om. Marianne Häme ja Joona Seppänen, Kajaani (13 p)

Vuoden sk:n näyttelypentu: Kangasvuokon Anemone

PITKÄKARVAINEN NÄYTTELYPENTU:

1. pkcn Sandcastle´s Mona Lisa Eyes Om Minna Suuriniemi, Kajaani (39 p)
2. pkcu Steadwyn Back To The Classic Om Merja Hyrkäs, Tornio (13 p)
3. pkcu Blue Suede´s Man Of Mission om Maarit Niva, Rovaniemi (7 p)

Vuoden pk:n näyttelypentu: Sandcastle´s Mona Lisa Eyes

SILEÄKARVAINEN NÄYTTELYVETERAANI:

1. skcu Auringonkukan Äimän Käkenä (85 p.) om. Sirpa Iivonen, Tyrnävä

Vuoden sk:n näyttelyveteraani: Auringonkukan Äimän Käkenä

PITKÄKARVAINEN NÄYTTELYVETERAANI:

1. pkcn Droplet´s Female Friend Om. Sanna Schroderus, Paltamo (75 p)
2. pkcu Finn Arrow Backstreet Boy Om. Raija Palokangas, Rovaniemi (72 p)
3. pkcu Wicani Wren-Noir Om. Marja-Liisa Aapaoja (64 p)

Vuoden pk:n näyttelyveteraani: Droplet´s Female Friend

KIERTOPALKINNOT:

Aamuvirkun pytty parhaasta pk collien luonnetestituloksesta:
pkcu, Avocation Brazilian Bear Om. Anne Lämsä, Kuusamo +142 p, laukausvarma.

Vuoden Tokotulokas:
skcu Auringonkukan Mega Matti, Om. Heli Pesonen

VALIOPALKINNOT:

Suomen Muotovalio:
skcn Kangasvuokon Oliwia Om. Raisa Hartikainen
pkcu Avocation Brazilian Bear Om. Anne Lämsä, Kuusamo
pkcu Finn Arrow Backstreet Boy Om. Raija Palokangas, Rovaniemi
pkcn Steadwyn Bewitched Om. Marja-Liisa Aapaoja, Posio

Kansainvälinen Muotovalio:
pkcn Karowi´s Magic Wind Om. Teija Ukkola, Haukipudas
pkcn Steadwyn Bewitched Om. Marja-Liisa Aapaoja, Posio

VALIODIPLOMIT:

Ruotsin Muotovalio:
skcn Kangasvuokon Oliwia Om. Raisa Hartikainen
pkcu Finn Arrow Backstreet Boy Om. Raija palokangas, Rovaniemi

Norjan Muotovalio:
pkcu Finn Arrow Backstreet Boy Om. Raija Palokangas, Rovaniemi

Pohjoismaiden Muotovalio:
pkcu Finn Arrow Backstreet Boy Om. Raija Palokangas, Rovaniemi