Pääyhdistyksen muut toimihenkilöt

SCY Pääyhdistyksen rahastonhoitaja

Anneli Kuisma

Hiedantie 8, 34300 KURU. +358 40 5789 569 (iltaisin ma-pe 20-21) 
akuisma61@gmail.com

SCY Vuosikirjavastaava

Henna Suihko

 
histoughest@gmail.com

SCY hallituksen sihteeri (2019-2021), Agilitytoimikunnan hallituksen yhdyshenkilö. SCY Agility-toimikunnan jäsen (2018-2019). SCY Savo-Karjalan alaosasto: hallituksen sihteeri (2017-2019), tiedottaja, agility-yhdyshenkilö (Joensuu).

Ilona Karjalainen

 
ilona.karjalainen@hotmail.com

SCY: Jalostustoimikunnan jäsen, JTO-vastaava.

Johanna Ruottinen

040-5838908 
johanna.ruottinen@irokon.net

SCY Hallituksen jäsen, PK-toimikunta- ja alaosastoyhdyshenkilö, Talous- ja työvaliokunnan jäsen (2018-2020), PK-toimikunnan jäsen (2018-2019).

Katja Kuosmanen

+358 50 574 6516 
katja.kuosmanen@kolumbus.fi

SCY kirjanpitäjä

Mari Saari

Kauppatie 16 B, 34300 KURU. +358 3 4733211 
kurun.profitiimi@saunalahti.fi

Suomen Kennelliitto: SCY varavaltuustoedustaja (2017-2019). Ulkomaanasioiden yhdyshenkilö, SCY Pohjanmaan alaosasto: varapuheenjohtaja (2017-2018), paimennusvastaava. SCY:n edustaja International Collie Societyn (ICS) hallituksessa (2014- ).

Marjo Hautaviita

+358 400-660 093 
marjo.hautaviita@gmail.com

SCY PK-toimikunnan jäsen (2019).

Marjo Järventausta

+358 50 528 5667 
jarventaus@kolumbus.fi

SCY Luonnetoimikunnan jäsen (2018-2020). Foorumin moderattori (sisältö).

Mia Möller

 
miamaria@elisanet.fi

SCY pentuvälittäjä.

Pauliina Purtilo

+358 45 133 7619 
pauliina.purtilo@gmail.com