Collieiden näyttelyt 2019

Tarkista aina ajantasaiset tiedot ennen ilmoittautumista   näyttelyn kotisivuilta!
Pvm Paikka Tuomari: Tuomari: Ilm. pv
Date Place pitkäkarvaiset sileäkarvaiset Entry date
    Judge: Roughs Judge: Smooths  
su   13.1.2019

Kajaani KV

Kirsti Louhi Kirsti Louhi sk 19
pk 47, p3 u16 n28
su   13.1.2019

Lahti RN

Kristiina Niemelä Kristiina Niemelä sk 32
pk 56, p8 u22 n26
su   20.1.2019

Turku KV

Johnny Anderson, Ruotsi Paula Rekiranta sk 30, p1 u11 u18
pk 33, p3 u14 n16
la   9.2.2018

Kauhava RN

Antti Nieminen Antti Nieminen 17.12.2018
16.1.2019
25.1.2019
la   2.3.2019

Joensuu KV

Liz-Beth Liljeqvist,   Ruotsi Liz-Beth Liljeqvist,   Ruotsi  
31.1.2019
7.2.2019
su   3.3.2019

Joensuu NORD

Loes   Mouchart-Kleingeld, Alankomaat Loes   Mouchart-Kleingeld, Alankomaat  
31.1.2019
7.2.2019
la   16.3.2019

Seinäjoki RN

Marianne Holm Pirjo Aaltonen 17.1.2019
11.2.2019
18.2.2019
la   23.3.2019

Turku KV

Eva Liljekvist Borg,   Sweden Eva Liljekvist Borg,   Sweden 1.2.2019
21.2.2019
28.2.2019
su   31.1.2019

Lahti KV

Karen Mcdevitt, Irlanti Karen Mcdevitt, Irlanti 31.1.2019
28.2.2019
3.3.2019
la   13.4.2019

Vaasa KV

Jussi Liimatainen Jussi Liimatainen 11.2.2019
11.3.2019
18.3.2019
la   20.4.2019

Imatra NORD

Marko Ljutic, Kroatia Marko Ljutic, Kroatia  
18.3.2019
25.3.2019
la   27.4.2019

Outokumpu   RN

Eva Eriksson, Ruotsi Elena Ruskovaara  
22.3.2019
7.4.2019
la   27.4.2019

Pyhäjärvi RN

Maret Kärdi, Viro Maret Kärdi, Viro  
 
29.3.2019
su   28.4.2019

Ruovesi RN

Goran Gladic, Serbia Goran Gladic, Serbia 24.3.2019
5.4.2019
10.4.2019
ke   1.5.2019

Lahti RN

Unto Timonen Jussi Liimatainen  
 4.4.2019
 7.4.2019
la   4.5.2019

Tampere NORD

Maikel Koot, Alankomaat Janine Böhi-Wenger,   Sveitsi 28.2.2019
1.4.2019
7.4.2019
su   5.5.2019

Tampere KV

Janine Böhi-Wenger,   Sveitsi Maikel Koot, Alankomaat 28.2.2019
1.4.2019
7.4.2019
su   12.5.2019

Iisalmi NORD

Maija Mäkinen Maija Mäkinen  
11.3.2019
12.4.2019
la   18.5.2019

Rauma KR

Gabriela Ridarcikova,   Slovakia Michael Laub, Tanska 10.3.2019
9.4.2019
14.4.2019
la   18.5.2019

Pietarsaari RN

Helin Tenson Helin Tenson  
22.4.2019
25.4.2019
la   18.5.2019

Äänekoski RN

Marjatta Pylvänäinen-Suorsa Päivi Eerola  
 
 29.4.2019
su   19.5.2019

Mynämäki KR

Marit Sunde, Norja Marit Sunde, Norja 17.3.2019
14.4.2019
21.4.2019
la   25.5.2019

Hamina NORD

Jaana Hartus Jaana Hartus 31.3.2019
28.4.2019
2.5.2019
su   26.5.2019

Keuruu RN

     
 
 
su   26.5.2019

Sodankylä RN

Helin Tenson Helin Tenson  
 
30.4.2019
to   30.5.2019

Vantaa ER

Anita Al-Bachy Pirjo Aaltonen  
 
 16.4.2019
to   30.5.2019

Kangasniemi KR

Astrid Lundava, Estonia Astrid Lundava, Estonia 31.3.2019
28.4.2019
5.5.2019
la   1.6.2019

Iitti RN

     
 
 
la   8.6.2019

Rovaniemi KV

     
 
 
la   8.6.2019

Kuusamo RN

Markku Kipinä Markku Kipinä  
 
 13.5.2019
su   9.6.2019

Alavus KR

Minna Manninen Minna Manninen  24.4.2019
 8.5.2019
 13.5.2019
la   15.6.2019

Turku RN

     
 
 
su   16.6.2019

Jämsä KR

Paula Rekiranta Paula Rekiranta  24.4.2019
 14.5.2019
26.5.2019
su   30.6.2019

Raasepori KR

Marja Talvitie Marja Talvitie  30.4.2019
 27.5.2019
 3.6.2019
la   6.7.2019

Orivesi KR

Antti Nieminen Antti Nieminen   
 4.6.2019
 11.6.2019
la   6.7.2019

Tuusniemi RN

Stefan Sinko, Slovenia Stefan Sinko, Slovenia  
3.6.2019
10.6.2019
su   7.7.2019

Tuusula NORD

Peter Bailey,   Iso-Britannia Peter Bailey,   Iso-Britannia 16.5.2019
3.6.2019
12.6.2019
la   13.7.2019

Mikkeli KR

     
 
 
la   13.7.2019

Oulu NORD

Leni Finne Leni Finne   16.5.2019
 10.6.2019
 17.6.2019
su   14.7.2019

Oulu KV

Anita Al-Bachy Anita Al-Bachy   16.5.2019
 10.6.2019
 17.6.2019
la   20.7.2019

Hyvinkää KR

     
 
 
la   20.7.2019

Kemi KR

Kurt Nilsson, Ruotsi Kurt Nilsson, Ruotsi   
 
 19.6.2019
su   21.7.2019

Kalajoki KV

Kristiina Niemelä Kristiina Niemelä   20.5.2019
 17.6.2019
 24.6.2019
la   27.7.2019

Pori KV

     
 
 
su   28.7.2019

Espoo KR

Charlotte Höier, Tanska Charlotte Höier, Tanska   
 26.6.2019
4.7.2019
su   28.7.2019

Pihtipudas RN

Anca Giura, Romania Anca Giura, Romania   
 
3.7.2019
la   3.8.2019

Kuopio KV

Rony Doedijns,   Netherlands Rony Doedijns,   Netherlands  
23.6.2019
8.7.2019
la   3.8.2019

Porvoo RN

     
 
 
su   4.8.2019

Kuopio ER

     
 
 
la   10.8.2019

Kotka KV

Harri Lehkonen Marko Lepasaar, Viro 15.7.2019
22.7.2019
28.7.2019
la   10.8.2019

Nokia RN

     
 
 
su   11.8.2019

Turku KR

     
 
 
la   17.8.2019

Kouvola KR

     
 
 
la   17.8.2019

Helsinki RN

     
 
 
la   17.8.2019

Kajaani RN

     
 
 
su   18.8.2019

Heinola KR

     
 
 
la   24.8.2019

Harjavalta RN

     
 
 
la   31.8.2019

Riihimäki NORD

     
 
 
su   1.9.2019

Riihimäki KV

     
 
 
la   7.9.2019

Vantaa NORD

     
 
 
la   14.9.2019

Porvoo KR

     
 
 
su   15.9.2019

Rauma RN

     
 
 
su   22.9.2019

Hyvinkää RN

     
 
 
su   29.9.2019

Eckerö KV

     
 
 
la   26.10.2019

Seinäjoki KV

     
 
 
la   9.11.2019

Jyväskylä NORD

     
 
 
su   10.11.2019

Jyväskylä KV

     
 
 
la   7.12.2019

Helsinki NORD

     
 
 
su   8.12.2019

Helsinki KV