Colliet ja Collieyhdistys esillä Voittaja-näyttelyissä

20.12.2021

Koiramessut ovat ohi ja colliet edustivat Rotutorilla ja esittelylavalla molempina päivinä! 

Kiitos kaikille ständillä käyneille (koirat kiittävät rapsutuksista ja yhdistys tuotemyynnistä ) sekä tietenkin ahkerille talkoolaisille viikonlopun aikana! Vilkasta puheensorinaa oli kuultavissa molempina päivinä ja kiinnostusta riitti.

Messarissa jaoimme myös yhdistyksen kultaisen ansiomerkin Piia Enlundille rodun ja yhdistyksen eteen kannetusta työstä. Onnea Piia!

Ohessa muutama kuva ständiltä sekä esittelylavalta. 

Näyttelyiden tuloksia löydät Showlinkin tulosjärjestelmästä. Helsingin Voittaja 2021 ja Voittaja 2021. Onnittelut myös näyttelymenestyksestä kaikille! Colliet saivat hyvin ruutuaikaa tuloslähetyksissä ryhmäkehissä.