Hallituksen kokouskuulumisia 3/21

7.4.2021

Hallitus kokoontui nettikokoukseen GoToMeeting-palvelussa 18.3.2021.

Yhdistyksen talous on erittäin hyvässä kunnossa. Hallitus hyväksyi uusia jäseniä 11 kappaletta sekä 5 kasvattajien liittämää jäsentä. Lisäksi aiemmin eronneiksi katsotuista jäsenistä hyväksyttiin uudestaan jäseniksi 5 kpl. Eronneita jäseniä vahvistettiin 1 kpl. 

SCY:n sponsorit ajanjaksolle 2/2021-2/2022 ovat Alvar Pet ja Mush. Yhteistyökumppaneilta on saatu jo logot ja muuta materiaalia, ja ne viedään nyt yhdistyksen verkkosivuille, Facebook-sivulle ja SCY:n Instagramiin tiedotteet uudesta sponsorista.

Verkkosivujen osalta todettiin, että sivuille on lisätty tapahtumakalenteri ja lomake, jolla alaosastot ja toimikunnat voivat ilmoittaa tulevista tapahtumista, joista haluavat tiedottaa sivuilla. Todettiin myös, että terveystietokanta on avattu. 

Vuoden 2021 sivuerikoisnäyttelyn osalta todettiin, että koronatilanne huolettaa, koska tapahtuma on tavallista isompi yhteiserkkari muiden brittiläisten paimenkoirien kanssa. Selvitetään, onko mahdollista tarvittaessa jakaa näyttely kahdelle päivälle tai siirtää osa roduista johonkin toiseen sijaintiin.

Hallituksen seuraavat kokoukset ovat 4/20 15.4.2021 (GoToMeeting) ja 5/20 19.5.2021 (GoToMeeting).

Yhdistyksen virallinen kevätvuosikokous 24.4.2021 (Helsinki, Oulu, Seinäjoki), jonne kuitenkin suositellaan osalletäosallistumista ja tilaisuuteen tulee ilmoittautua etukäteen tällä lomakkeella