Tietoa koskien kevätvuosikokousta

18.4.2021

Kevätvuosikokouksen 24.4. ennakkoilmoittautuminen on päättynyt. Ilmoittautuneiden jäsenyydet tarkastetaan alkavalla viikolla, tämän jälkeen osallistujille lähetetään kokouskutsulinkki sähköpostiin. Esityslista julkaistaan yhdistyksen nettisivujen jäsensivuston puolelle myös kokousviikolla. 

Colliekilpailujen 2020 palkittaville on lähetetty sähköpostia noin 2 viikkoa sitten. Palkinnot postitetaan, koska fyysistä osallistumista kokoukseen ei koronaepidemian vuoksi edellytetä. Colliekilpailujen 2020 tulokset julkaistaan kokouspäivänä. 

Valiopinssien saajille ei edelleenkään lähetetä erikseen sähköpostia, koska jokainen tietää itse, onko oma koira valioitunut vuonna 2020. Myös valiopinssit postitetaan tänä vuonna tai ne voi noutaa Colliekilpailujen palkintojen lailla yhdistyksen toimistosta Joensuusta/sopia nouto muulla tavoin. Ole yhteydessä tästä sihteeri@collieyhdistys.fi .