Toimikunnat

Jalostustoimikunta

  • jalostustoimikunta@collieyhdistys.fi 
  • Puheenjohtaja Päivi Kaski
  • Sihteeri Annemari Gröhn
    • 040 5175637 
  • Eläinlääkärijäsen Satu Nurmikari
  • Kasvattajajäsen Aila-Maija Kunnari
  • Kasvattajajäsen Inga Pyykkö
  • Kasvattajajäsen Johanna Ruottinen
  • Luonnetestituomarijäsen Riikka Maijanen
  • Luonnetestituomarijäsen Mia Möller
  • Ulkomuototuomarijäsen Maija Lehtonen
  • Ulkomuototuomarijäsen Mari Palgi

Lehtitoimikunta

  • colliesanomat@collieyhdistys.fi
  • Päätoimittaja Amanda Mäkynen
    • 040-5608396
  • Kirsi Holopainen
  • Päivi Kaski (maksullinen ilmoitusvalmistus, tied. piraatin@gmail.com)
  • Laura Koskenranta
  • Sarianna Saarenheimo
  • Heini Siltainsuu

Taloustyöryhmä

  • Puheenjohtaja Katja Kuosmanen
    • katja.kuosmanen@kolumbus.fi
  • Satu Havukainen
    • satu.havukainen@hawkfields.com
  • Helena Inkinen
    • hennu.inkinen@hotmail.com

Näyttelytoimikunta

  • Puheenjohtaja Tiina Heikkinen
    • tiina.heikkinen@pp2.inet.fi
  • Marjo Hautaviita
    • marjo.hautaviita@gmail.com

PK-toimikunta

  • pktoimikunta@collieyhdistys.fi
  • Puheenjohtaja Anni Malkamäki
    • anni.malkamaki@gmail.com
  • Sihteeri Anni Saarela
    • ansku005@suomi24.fi
  • Rahastonhoitaja Tiina Kuhmonen
    • tiina.kuhmonen@gmail.com
  • Heidi Kemppainen
    • hmjkempp@gmail.com
  • Katja Kuosmanen, hallituksen yhdyshenkilö
    • katja.kuosmanen@kolumbus.fi
  • Sarianna Saarenheimo
    • sarianna.saarenheimo@gmail.com
  • Tiina Salminen, SPKL:n Peko-yhteyshenkilö ja vuosikokousedustaja
    • tiina.i.ylitalo@gmail.com

Paimennustoimikunta

  • scy.paimennustoimikunta@collieyhdistys.fi
  • Kirjeposti: Johanna Nikolov/SCY:n paimennustmk
    • Jaalakuja 6 A, 01670 Vantaa
  • Puheenjohtaja Johanna Nikolov
  • Sihteeri Nina Palmu
    • nina.palmu@d-house.fi
  • Rahastonhoitaja Jorma Lahti
    • millakes@gmail.com
  • Tiina Heikkinen
    • tiina.heikkinen@pp2.inet.fi
  • Kati Kangasniemi
    • finalfantasys@luukku.com
  • Johanna Kuusi
    • josekuu@gmail.com
  • Sanni Helppolainen
    • sanni_helppolainen@hotmail.com
  • Pilvi Seipäjärvi

Agilitytoimikunta

  • agilitytoimikunta@collieyhdistys.fi
  • Puheenjohtaja Sari Nyberg
    • sari.m.nyberg@gmail.com
  • Varapuheenjohtaja Henna Nokkala
    • henna.mcintosh@gmail.com
  • Sihteeri Juha Väisänen
    • juhvaisa@gmail.com
  • Ilona Karjalainen, hallituksen yhteyshenkilö
    • scy.sihteeri@collieyhdistys.fi
  • Sari Larmu
    • sari.larmu@gmail.com
  • Elina Haapanen
    • elina.viljanen1@gmail.com

Toko- ja rally-tokotoimikunta

  • Tokoasiat: Kaarina Pesonen
    • downmoore@kotinet.com
  • Rally-tokoasiat: Terhi Salonen
    • terhi.salonen@phnet.fi
  • Taru Kalkas
    • kalkas.taru@gmail.com
  • Tiina Heikkinen
    • tiina.heikkinen@pp2.inet.fi

Tulostoimikunta

  • tulostoimikunta@collieyhdistys.fi
  • Puheenjohtaja Kirsi Leppälammi
    • kileppal@hotmail.com
  • Sihteeri Minna Granholm
    • minna.granholm@gmail.com
  • Eeva Pönni
    • eeva.ponni@gmail.com
  • Hanna Grönqvist
    • hanna.gronqvist@gmail.com
  • Päivi Iivonen
    • kenneldiamondfox@gmail.com
  • Heli Soininen
    • helisoininen74@gmail.com
  • Anni Helminen
    • kenneltaygem@hotmail.com