Toimikunnat

Jalostustoimikunta

  • jalostustoimikunta@collieyhdistys.fi 
  • Puheenjohtaja Päivi Kaski
  • Sihteeri Annemari Gröhn
    • 040 5175637 
  • Eläinlääkärijäsen Satu Nurmikari
  • Kasvattajajäsen Aila-Maija Kunnari
  • Kasvattajajäsen Inga Pyykkö
  • Kasvattajajäsen Johanna Ruottinen
  • Luonnetestituomarijäsen Riikka Maijanen
  • Luonnetestituomarijäsen Mia Möller
  • Ulkomuototuomarijäsen Maija Lehtonen
  • Ulkomuototuomarijäsen Mari Palgi

Lehtitoimikunta

  • colliesanomat@collieyhdistys.fi
  • Päätoimittaja Amanda Mäkynen
    • 040-5608396
  • Kirsi Holopainen
  • Päivi Kaski (maksullinen ilmoitusvalmistus, tied. piraatin@gmail.com)
  • Laura Koskenranta
  • Sarianna Saarenheimo
  • Heini Siltainsuu

Taloustyöryhmä

  • Puheenjohtaja Sanni Helppolainen
    • helppolainensanni@gmail.com
  • Satu Havukainen
    • satu.havukainen@hawkfields.com
  • Helena Inkinen
    • hennu.inkinen@hotmail.com

Näyttelytoimikunta

  • Puheenjohtaja Tiina Heikkinen
    • tiina.heikkinen@pp2.inet.fi
  • Marjo Hautaviita
    • marjo.hautaviita@gmail.com

PK-toimikunta

  • pktoimikunta@collieyhdistys.fi
  • Puheenjohtaja Anni Malkamäki
  • Varapuheenjohtaja Marjo Järventausta
  • Sihteeri, varajäsen Saara Heusala
  • Rahastonhoitaja Tiina Kuhmonen
  • Heidi Kemppainen
  • Tiedottaja Sarianna Saarenheimo
  • Tiina Salminen

Paimennustoimikunta

  • scy.paimennustoimikunta@collieyhdistys.fi
  • Puheenjohtaja Johanna Nikolov
    • Jaalakuja 6 A, 01670 Vantaa
  • Sihteeri Anna-Leena Laakso
  • Rahastonhoitaja Jorma Lahti
  • Tiedottaja Päivi Iivonen
  • Tapahtumavastaava Kati Kangasniemi
  • Pilvi Seipäjärvi
  • Johanna Kuusi

Agilitytoimikunta

  • agilitytoimikunta@collieyhdistys.fi
  • Puheenjohtaja Sari Nyberg
  • Varapuheenjohtaja Henna Nokkala
  • Sihteeri Juha Väisänen
  • Ilona Karjalainen, hallituksen yhteyshenkilö
    • sihteeri@collieyhdistys.fi
  • Sari Larmu
  • Elina Haapanen

Toko- ja rally-tokotoimikunta

  • Tokoasiat: Kaarina Pesonen
    • downmoore@kotinet.com
  • Rally-tokoasiat: Taru Kalkas
    • kalkas.taru@gmail.com

Tulostoimikunta

  • tulostoimikunta@collieyhdistys.fi
  • Puheenjohtaja, tiedottaja Päivi Iivonen
  • Kirsi Leppälammi
  • Sihteeri Anni Helminen
  • Eeva Pönni
  • Heidi Kemppainen
  • Heli Soininen
  • Minna Granholm

Nettityöryhmä

  • webmaster@collieyhdistys.fi